Občan

Občan

Aktuality

Informační kanály - formulář

Vážení občané, návštěvníci a příznivci naší obce.
Chceme zlepšit vzájemnou komunikaci a především Vás chceme lépe a rychleji informovat.

Jak je poslední dobou vidět i v naší zemi, vážná krizová situace může nastat rychle a z nenadání a proto i náš obecní úřad rozšiřuje možnosti vašeho informování o nové, především mobilní kanály. Je to logické, živly dokáží vyřadit energetickou síť a pak nám není nic platná televize ani internet. Ale mobilní telefony téměř vždy fungují. A proto Vám doporučujeme, přihlásit se, na formuláři níže, alespoň k příjmu krizových SMS zpráv.

Ale máme tam pro Vás nabídku i dalších možností komunikace, včetně formuláře na stránkách obce a nebo třeba i prostřednictvím aplikace WhatsApp. Tuto aplikaci používá stále více lidí na mobilních telefonech ale již není v takové povědomosti, že ji lze jednoduše provozovat i na počítači – WhatsApp web.

O e-mailu není třeba se nijak zvláště rozepisovat, s tím si dnes již téměř všichni rozumí.

No a nyní nám můžete, prostřednictvím tohoto dotazníku, poslat informace, o co a jakým způsobem komunikace budete mít zájem. Nezbytnou podmínkou je také udělení souhlasu s použitím poskytnutých údajů pro Vaše informování.

Formulář pro poskytnutí kontaktních údajů

Upozorňujeme, že zde uvedené souhlasy můžete tímto formulářem kdykoliv zaměnit nebo odvolat. Pokud nemáte zájem o žádné informace, odejděte z této stránky a nic nevyplňujte. Jinak, červenou * jsou označeny povinné informace. Pomozte nám rozšířit tyto informace mezi další spoluobčany a předejte jim odkaz na tento formulář. Děkujeme.  

Odpadové hospodářství

Odpady, které se mohou odevzdávat k likvidaci průběžně celý rok.

 

Za kanceláří AGD a.s. jsou kontejnery na

 • Papír – krabice nutno rozložit, proložky sešlápnout, karton i papír by měl být suchý a zbavený plastů ( třeba lepenky )
 • Plasty – pastové lahve nutno sešlápnout, eklímky od jogurtů, fólie, polystyren. Nepatří sem lahve a kanystry od technických kapalin.
 • Sklo – dělí se na čiré a barevné, nepatží sem autoskla.
 • Jedlé oleje – odpadobé oleje z kuchyně.

V prodejně potravin u pana Machka

 • Drobné elektrospotřebiče – mobily, PC periferie, nabiječky a další drobné domácí  spotřebiče nepřesahující nejdelší rozměr 30 cm.
 • Baterie – všechny druhy domácích monočlánků, knoflíkové baterie a baterie domácích spotřebičů jako třebo notebooků, mobilů, zabezpečovaček a td.
 • Světelné zdroje – úsporné žárovky, led žárovky a ostaní led světla, zářivky, automobilové světla a žárovky. Pouze klasická žárovka není nebezpečný odpad a proto se může vyhodit do popelnice na směsný odpad.
 • PC technika, monitory, televizory i audiotechnika – protože se jedná o objemnější elektroodpad, je lepší se předem domluvit, jinak je možno zanechat odpad na rampě z Pátecké ulice.
 • Veké domácí elektrospotřebiče – ledničky, mrazáky, sporáky, bojlery, pračky a sušičky. notno se domluvit na čase, kdy bude chtít spotřebiče odevzdat k likvidaci.

U Malého hliňáku

 • Kontejner na kovový odpad – možno ukládat veškerý kovový odpad. Nepatří sem plechovky od barev, ředidel a dalších průmyslových látek.
 • Kontejner na bioopad – tráva, listí, seno, sláma, ovoce a zelenina, drobné větve, piliny. V žádném případě sem nepatří odpad živočišného původu.
 • Objemný spalitelný odpad – po domluvě na obecnám úřadu, velké větve, kmeny, křoviny, pařezy, staré trámy, prkna, latě. Nepatří sem průmyslově vyráběné desky nebo nábytek.

Odpady likvidované v pravidelných intervalech

 • Směsný odpad /popelnice/ – svoz 1x týdně, nesmí se ukládat nebezpečné odpady, chemické látky a vše, co se třídí.
 • Svoz nebezpečného a objemného odpadu – termín vyhlašuje minimálně 2x ročně obecní úřad, odevzdávají se technické kapaliny, zbytky barev, nádoby po technických kapalinách a barvách, pneumatiky, nábytek a další objemný odpad včetně velých elektrospotřebičů. Upřesnění se občané vždy dozví z letáku.
 

Czech POINT